Wszechstronność czy specjalizacja?

 Nowa odsłona Art Strategy Group

Istnieje wiele różnych opinii i preferencji w zakresie tego, czy lepiej być wszechstronnym, czy jednak lepiej mieć jasno określoną specjalizację.

Jedni są zwolennikami teorii, że wszechstronność pozwala nam na wzmocnienie pozycji rynkowej, daje nam więcej możliwości. Dobrym przykładem, że to popłaca jest Leonardo Da Vinci - włoski malarz, architekt, filozof, muzyk, matematyk, geolog, rzeźbiarz, mechanik, pisarz. Z czasów nam bliższych - Franklin “Story” Musgrave - emerytowany amerykański astronauta, który ukończył 6 kierunków: matematykę, medycynę, programowanie, chemię, biofizykę i literaturę, latał 160 różnymi samolotami, był chirurgiem, jest ojcem 7 dzieci. Imponujące.

Z drugiej strony, pozostali twierdzą, że dopiero specjalizacja i koncentracja na wąskim zakresie, pozwala nam być rzeczywiście, w czym dobrym oraz jest najlepszą drogą do sukcesu. Pewnie dlatego zapewne każdy z nas otrzymał w życiu chociaż raz pytanie: “kim chcesz być, kiedy dorośniesz”.  Brak zdecydowania w tym zakresie jest zdecydowanie niepożądany. Gdy chodzimy do lekarza w sprawie wysypki, to idziemy do dermatologa, gdy z bólem zęba, to do stomatologa, zatem  specjalizacja również jest pożądana.

Gdy blisko 19 lat temu Art Strategy Group powstawało, określenie konkretnej, wąskiej specjalizacji było niewykonalne. Czy zatem dominowała wszechstronność? Tak stwierdzić też nie możemy. Natomiast zdecydowanie możemy powiedzieć, że od początku nasz rozwój napędzała otwartość. Ratowaliśmy, układaliśmy i zarządzaliśmy różnorodnymi projektami, realizowanymi w rozmaitych realiach, wykorzystując wielorakie metody oraz narzędzia.  Przez cały czas staraliśmy się zachować świeżość podejścia, dobierać, a bardzo często też łączyć metody i narzędzia do zarządzania projektami, tak by realizacje przebiegały sprawnie, efektywnie. Dzięki właśnie tej otwartości w podejściu do realizacji, firm z różnych branż, z różnych państw, w ciągu tej półtorej dekady doszliśmy do tego, gdzie obecnie jesteśmy.  Czyli?

Do zdefiniowania naszej specjalizacji, która obejmuje:

  • zarządzanie projektami
  • wdrożenia e-commerce
  • restrukturyzacja i rozwój przedsiębiorstw
  • zarządzanie procesem sprzedażą
  • zarządzanie rozwojem nowych produktów
  • szkolenia i rozwój pracowników

​(Na poszczególnych zakładkach na naszej www możecie poczytać więcej o tych obszarach).

Na decyzję o koncentracji naszej wiedzy, umiejętności i zasobów w tych powyższych obszarach, oprócz wieloletniego doświadczenia w różnorodnych projektach, wpłynęły głównie ostatnie lata. Znakomitą większość projektów, którymi od dłuższego czasu się zajmujemy, stanowią projekty budowlane, infrastrukturalne, budowy maszyn i urządzeń. Te realizacje pozwalają nam na wykorzystanie tego, co w ostatnich blisko 19 latach zdobywaliśmy, a także na dalszy rozwój i równoczesne czerpanie przyjemności z pracy.

Oczywiście w dalszym ciągu zamierzamy dzielić się naszymi doświadczeniami z pola realizacji, a do współpracy zapraszamy przede wszystkich, tych którzy potrzebują wsparcia w wyżej wymienionych zakresach.

Powiększyliśmy też i stale rozwijamy zespół, starannie dobierając osoby, które posiadają dużą wiedzę, ale przede wszystkim pasują do naszej kultury. Dlatego już teraz jest dobry czas na rozpoczęcie rozmów:) – myślę, że znajdziemy wspólne pole działania.

Niebawem opublikujemy ciekawy case study-wyczekujcie publikacji.

Pozdrawiam
Ania Wysoczańska

Art Strategy Group: Odkrywamy nowe horyzonty w zarządzaniu projektami i e-commerce, na czele nowoczesnych trendów biznesowych. Nasza misja to nie tylko doskonalenie sprawdzonych metod, ale także tworzenie nowych standardów efektywności i innowacji. Wprowadzamy nowe technologie, analizujemy dane i inspirujemy kreatywnością, aby zbudować przyszłość biznesu. Dołącz do naszej rewolucji, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a wizja staje się rzeczywistością.

- Prezes Zarządu Tomasz Wrzesiewski